МЕНЮ САЙТА

КАТЕГОРІЇ РОЗДІЛУ
Хліб, як сонечко ясне [1]
Кривенька качечка [1]
У світі казки чарівно [2]
Мудрим ніхто не вродився, а навчився [1]
Не поспішайте розлучатися з казкою [2]
Хочеш бути щасливим - не будь лінивим [0]
Скільки цікавого відкривається тому, хто вміє спостерігати, придивлятись [1]
Ліс і струмочок [1]
Образи української природи в поезії Тараса Шевченка [1]
Друзі пізнаються в біді [1]
Цей дивовижний пташиний світ [1]
Гвардії Савочка [1]
Зустріч з поетом [1]
урок читання 3 клас на тему Тарас Шевченко – України син [1]
Інтегровані уроки читання Дороге яєчко на Великдень [1]
Без трудів не їстимеш пирогів [1]
Осінні розваги [1]
Казки українських письменників Зайчаткова казочка [1]
Біблійна легенда Вавилонська вежа [1]
Слава хлібу [1]

meta.ua

banner.ua


Головна » Статті » РОЗРОБКИ УРОКІВ З ЧИТАННЯ » Не поспішайте розлучатися з казкою


Хочеш бути щасливим - не будь лінивим
Хочеш бути щасливим - не будь лінивим
Конспект урок читання (2 кл.), роздаткові картки, наочність до теми Матеріал може бути використаний в початковій школі для проведення виховної години.


Тема. "Хочеш бути щасливим, не будь лінивим"  Анатолій Григорук                                                 
Мета. Удосконалювати навички швидкого, правильного, виразного читання,
розширювати знання школярів про значення праці в житті;
учити визначати дійових осіб твору, виділяти основну думку, висловлювати своє ставлення до прочитаного;
виховувати любов до праці.
Обладнання. зошит, роздаткові картки, прислів я, виставка літературних творів з даної теми

Хід уроку

І.Організаційний момент
В школі справу хоч яку
Починаю по дзвінку.
Тож хвилинки не втрачаєм,
Працювати починаєм.
- Як ви думаєте, яким повинен бути наш урок сьогодні?…(цікавим, корисним)

ІІ. Мовна розминка.
1. Утворіть риму
Дірка - …зірка
Галка - …палка
Калина - …Марина
Дениско -…Лариска

2. Розчитування скоромовок

На печі, на печі                    Смаженю смажив,
Смачні пшеничні калачі.                смажив Саша, -
Хочеш їсти калачі –                     Замість смажені
Не лежи на печі.                    У Саші сажа.   
 - Як ви розумієте скоромовки ?           

Уляна учора упала.
Уляна учора стогнала.
Узвару Уляні
Бабуся дала –
Уже не хворіє
Стрибунка мала.
Узвар допоміг
чи бабусина ласка?
Хто здогадавсь,
скажіте, будь ласка.


- Який звук зустрічається найчастіше?
- Як звали дівчинку?Що з нею трапилось?
- Чи є у скоромовці слова ввічливості? Які?
- Які ввічливі слова ви використовуєте у своєму мовленні?

ІІІ. Перевірка домашнього завдання
Бліц-тест
1.Сергійко їхав…
А)у трамваї
Б) у автобусі
В) у метро
2. Яку книгу тримав хлопчик?
А) азбуку
Б) читанку
В) енциклопедію
3. Куди їхав Сергійко?
А) додому
Б) в гості
В) до школи
4. Яку рису характеру виявили пасажири автобуса?
А) товариськість
Б) ввічливість
В) доброту

IV. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні ми прочитаємо оповідання, заголовком якого є прислів я.
1. Складання прислів'я із розрізних складів (див.Додаток 1)
— Як ви розумієте це прислів'я?
2. Інтерактивна технологія «Мікрофон»
- Як ви вважаєте, про що йтиметься в оповіданні?

V. Опрацювання оповідання А. Григорука "Хочеш бути щасливим, не будь лінивим".
1.     Читання оповідання вчителем.
- Чи сподобалося вам оповідання?
     - Хто головний герой оповідання?
2. Словникова робота.
І варіант - Читання та пояснення незрозумілих слів
Непотріб - щось не потрібне
загайна – копітка, потребує  уваги і терпіння
абияк – погано, недбало, не стараючись
окіп – кип яток
крем’яшки - манюні камінці




(Вчитель демонструє неперебрану гречку)

 


ІІ варіант -  Діти читають слова окремо з кожної колонки, а тоді поєднують з відповідним поясненням
      манюні        копітка
              непотріб         манюні камінці
 загадала         недбало
 загайна         маленькі
                              абияк            дала завдання, попросила

3. Трохи історії (про користь гречки) – див. Додаток 2
4. Читання оповідання «Буксиром» за вчителем.
5. Читання оповідання учнями «Ланцюжком»
     6. Робота з текстом. Визначення головної думки твору
       - Прочитайте зачин.
       - Які слова є кінцівкою?
       - Що висміяв автор у оповіданні?
  - Чи хочете ви бути схожими на Дениска? Чому?
 7. Перевірка первинного засвоєння прочитаного.  Відтворення змісту за        запитаннями з елементами вибіркового читання.
  - Як звати хлопчика?
  - Хто попросив Дениска про допомогу?
  - Чи старанно виконав Денис доручення бабусі? Прочитайте.
  -  До чого привели його лінощі?
- Хто першим «постраждав» від неякісно зробленої роботи?
   - Як оцінили вчинок Дениска його рідні? Знайдіть в тексті.
   - Що цікавого помітили в їхніх відповідях?
   - Прочитайте, як оцінили вчинок хлопчика його рідні. Що цікавого ви помітили у їхніх словах?
  - Чи зрозумів Дениско свою провину? Доведіть словами тексту.
    
Фізкультхвилинка

8. Читання оповідання за особами.
       9. Гра «Чиї це слова?»
— Що ви мені підсунули! (Дениска)
— Все йому, бач, ліньки! (Бабуні)
— Е, лінивому й нитку перервати важко.(Тата)
— Лінивий сидячи спить, лежачи робить.(Дідуся)
— Ледачому завше ніколи.(Мами)
            Хочеш бути щасливим — не будь лінивим…(Дениска)
  10. Робота над притчею (див.Додаток 3)
Чоловікове щастя
Давно колись Бог зліпив із глини чоловіка, але маленький шматочок ще залишився.
Бог запитав:
-    Чоловіче, що тобі ще зліпити?
Чоловік подумав і попросив:
-    Зліпи мені щастя.
Але Бог не став цього робити, хоча Він може все. Він дав глину чоловікові і сказав:
-    На, і зліпи сам собі щастя!
-    А як ви розумієте щастя? Яку людину можна вважати щасливою?

    Інтерактивна технологія «Асоціативний кущ»
       
        

11. Вправа на вміння орієнтуватися в тексті
     Учитель зачитує слова автора, а діти відшукують у тексті слова героя
"... як підскочить ..." ("Ой! Що ви мені підсунули!'' )
"... підтакнув тато."
"... з докором сказала ..."
"... посміхнулася мама."
"... винувато закліпав очима."


12. Взаємоперевірка прочинаного.
І варіант - Гра «Обличчям до обличчя» (парна робота)
Учні повертаються одне до одного в парі й переказують зміст тексту.
ІІ варіант - Гра «Дуель».
Клас розподіляється на дві групи. Одна група ставить запитання, інша дає відповіді.

13. Робота з прислів ями.
З єднайте прислів’я. Запам’ятайте їх та вживайте у власному мовленні.
Лінивому й нитку…                    не сиди на печі.
Хочеш бути щасливим —.                 ніколи.
Ледачому завше…                     не будь лінивим. ....
Хочеш їсти калачі,                    перервати важко
Без охоти                            нема плода
Праця людину годує,                    а наполегливо працюй
Очам страшно,                        а людину, як добре робить.
Дерево шанують, як добре родить             а лінь марнує
Терпіння і труд                         а руки роблять.       
Гультяйство                        губить хазяйство               
Без труда                                        нема роботи
Аби руки і охота                        буде зроблена робота
Не хитруй, не мудруй,                    все перетруть       

(Для більш слабих учнів – роб з картками – див. Додаток 4)

14. Інтерактивна технологія «Незакінчене речення»
 «Що було б, якби всі були ліниві ………»
«Що було б, якби всі були щасливі ………»
«Що було б, якби всі були працьовиті ………»

VII. Підсумок уроку.
- Чого навчило вас оповідання?
- Які  прислів я запам яталися?
- Що сподобалось на уроці?
-    Ви всі плідно працювали. Здобувайте і надалі знання із мудрих і повчальних оповідань!
(Вчитель звертається до виставки літературних творів з даної теми)

 

VIII. Домашнє завдання.





















Категорія: Не поспішайте розлучатися з казкою | Додав: LuDaF (04.06.2012) | Автор: Хочеш бути щасливим не будь лінивим E
Переглядів: 6791 | Рейтинг: 5.0/1
Планета

medianet

СТАТИСТИКА
Гість

Время:08:41


Гость, мы рады вас видеть.
Пожалуйста
Зарегистрируйтесь.
Или
Войдите под своим логином!

Вход

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


ОПЛАЧЕНА РЕКЛАМА

directadvert.ru

Метрика
Яндекс.Метрика