Чеська народна казка Собаки, коти та миші Урок читання в 2 класі за підручником
Тема: Чеська народна казка «Собаки, коти та миші»
Мета: Організувати роботу над ідейно-смисловим і художнім вмістом чеської народної казки «Собаки, коти та миші».
Формувати читацькі уміння школярів при
роботі з текстом; «вдумливе читання», збагачувати словниковий запас
учнів; розвивати мовленнєву та соціальну компетентності , уміння
аналізувати, обгрунтовувати, робити висновки.
Виховувати любові до світу казок, уміння
працювати дружно, злагоджено.
Хід уроку.
1. Орг. Момент. Привітання.
-Як добре, що ми з вами зустрілися знову! Посміхніться один одному. Нехай
сьогоднішній день буде успішним та щедрим на гарні вчинки, мудрі думки,
відмінні оцінки.
2. Налаштування на роботу. Сл.2
3. Розчитування.
Сл. 3 – Таблиця складів.
Сл. 4 - Гра «Спіймай слово!»
4. Повторення вивченого. Перевірка домашнього завдання.
Сл. 5 , 6 – Добрати до малюнків уривок з казки.
Сл. 7 – Переказ казки.
-
Метод «Мікрофон»
-Візьміть інтерв’ю у своїх однокласників щодо змісту
казки «Виноградар і змія»
Сл.8 – Чистомовка. Вимося правильно говорити. (Діти хором читають)
Сл. 9-13 – Фізхвилинка «Кішки»
- А зараз ми разом із кішечками трохи відпочинемо.
5. Мотивація. Налаштування на читання. Сл. 14.
_ День за днем ви вчитеся здобувати знання. Це вимагає від вас терпіння,
старанності, наполегливості. Ці якості будуть потрібні і сьогодні на
уроці. Головне – захотіти и почати!
6. Опрацювання нового матеріалу.
А) Відгадайте загадки. (Сл. 15)
- Як ви думаєте, чому вони саме про цих звірів?
(Відповіді дітей)
Б) Слухання казки – читає вчитель. (Сл. 16)
- Чому собаки сваряться з котами?
В) Словникова робота.
Слова читає вчитель, потім діти самостійно. Один –два учні читають вголос,
пояснюють їх зміст.
Г) Робота над змістом казки: (Сл. 17)
- Назвіть дійових осіб казки.
- Хто дав собакам грамоту?
- Хто викрав грамоту в собак?
- Хто знайшов грамоту у коморі?
- Що вирішили зробити миші, щоб у них ніхто не забрав грамоту?
Д) Гра «Хто який?» (Сл.18)
(Дітям треба знайти відповідність (поєднати стрілочками малюнки із
словами)
7. Розвиток швидкості читання (сл. 19)
- Гра «Вовк і звєць» (Один учень-заєць-починає читати, за ним через де-який
час починає інший учень-вовк. Вовк намагається догнати зайця.
- Читання вголос «Ланцюжком»
- Гра «Голова та хвіст» ( Учитель читає перше і останнє слово речення. Діти
повинні його знайти в тексті)
8. Відповідність уривків казки малюнкам. (Сл.20)
- Зʹєднайте уривок казки з відповідним малюнком.
( Цей слайд маю в запасі, на випадок залишку часу уроку)
9. Відпочинок для очей – «Хмарки» (мультгерої) Сл. 21
10. Тест «Вибери правильну відповідь» Сл. 22
- А зараз ми з вами перевіримо, як добре ми запам’ятали казку.
(Діти вибирають правильну відповідь)
11.Підсумок уроку. Сл.23
- Чи сподобалась казка?
- Чого вона нас навчає?
12. Домашнє завдання. Сл.24
-Підготуватися до виразного читання казки.
-Домалювати малюнки, яких не вистачає в «діафільмі» підручника.
Презентація
знаходиться тут:
|