МЕНЮ САЙТА

КАТЕГОРІЇ РОЗДІЛУ
Хліб, як сонечко ясне [1]
Кривенька качечка [1]
У світі казки чарівно [2]
Мудрим ніхто не вродився, а навчився [1]
Не поспішайте розлучатися з казкою [2]
Хочеш бути щасливим - не будь лінивим [0]
Скільки цікавого відкривається тому, хто вміє спостерігати, придивлятись [1]
Ліс і струмочок [1]
Образи української природи в поезії Тараса Шевченка [1]
Друзі пізнаються в біді [1]
Цей дивовижний пташиний світ [1]
Гвардії Савочка [1]
Зустріч з поетом [1]
урок читання 3 клас на тему Тарас Шевченко – України син [1]
Інтегровані уроки читання Дороге яєчко на Великдень [1]
Без трудів не їстимеш пирогів [1]
Осінні розваги [1]
Казки українських письменників Зайчаткова казочка [1]
Біблійна легенда Вавилонська вежа [1]
Слава хлібу [1]

meta.ua

banner.ua


Головна » Статті » РОЗРОБКИ УРОКІВ З ЧИТАННЯ » Без трудів не їстимеш пирогів


Без трудів не їстимеш пирогів Колосок

Без  трудів  не їстимеш  пирогів «Колосок»
Українське  читання  2 клас

Тема: «Без  трудів  не їстимеш  пирогів. «Колосок».  Українська народна  казка»
МЕТА:    вчити дітей правильно і виразно читати казку; удосконалювати вміння аналізувати вчинки дійових осіб, давати їм характеристику; виробляти вміння вибірково переказувати прочитане, розвивати увагу,  мислення; виховувати бажання допомагати дорослим і один одному, викликати негативне ставлення до ледарів.
ОБЛАДНАННЯ:    плутанка, індивідуальні карточки для розширення кола читання; дидактичні картки, кросворд, Чиатайлик, малюнок летючого корабля, ілюстрації до казки.


ХІД УРОКУ

І. Організація класу.
-    І знову у нас незвичайний урок. Я запрошую вас до подорожі. Адже всі ми любимо мандрувати. Але ж яку дорогу обрати, куди вирушити? Допоможе нам ось ця таблиця. Потрібно сполучити букви стрілочками і прочитати назву країни, по якій ми будемо подорожувати.
Додаток 1
    К                А
            З
    А                К
                                           
Казок країна чарівна
У гості нас чекає вона
Отож, часу не гайте,
У подорож рушайте!
-    А щоб ми не заблукали, нашим помічником у подорожі буде Читайлик. Ось він, знайомтесь. А Читайлик прилетів до нас на чарівному летючому кораблі і вам пропонує на ньому подорожувати.
-    Сіли всі зручно. Вирушаймо.

ІІ. Мовленнєва зарядка.
-    Перша наша зупинка – це мовленнєва зарядка.
1.    Спускаючись з нашого корабля, ми чуємо:
Жук літає угорі
І дзижчить: ........... (жу-жу).
Вуж сховався у норі
І шипить:............(шу-шу).
Шелестить трава:..........(ша-ша)
Пилка дзенькає: ........... (дза-дза).
Краплі падають: ............ (дзінь-дзінь).
Повний звуків день.
2.    – А Читайлик хоче дізнатися, чи вмієте ви правильно і швидко читати. І пропонує вам прочитати скоромовку-плутанку.
Додаток 2

Тишком             вийшла            ніс

        із нори.                    В шкряботушки

                                    мишка

нишком                і вушка            догори.

3.    Гра "Добери до слів суперників”.
-    Тепер давайте пограємо в гру. Я буду називати слово, а ви повинні дібрати слово, протилежне за значенням.

Ніч (день)                знайшов (загубив)
Початок (кінець)            веселі (сумні)
Холод (тепло)            наївся (зголоднів)
Спочатку (вкінці)            лінивий (працьовитий)
Голосно (тихо)            працювати (відпочивати)

-    Ми з вами добре розім’ялися, то швидше сідаймо в корабель і подорожуватимемо далі.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
-    І прилетіли ми на зупинку, яка називається "Домашнє завдання”.
1.    Бесіда.
-    З якою казкою знайомилися на минулому уроці?
-    Хто автор цієї казки?
-    Чи були лисиця і журавель справжніми друзями?
-    А яку пораду ви б дали лисичці і журавлю, щоб вони стали справжніми друзями?
2.    Переказ казки.
-    Я і Читайлик хочемо почути, як ви запам’ятали зміст цієї казки.
-    Хто з дівчаток перекаже казку від імені лисички?
-    А тепер послухаємо, як запам’ятали казочку хлопчики. Хто з вас перекаже казочку від імені журавля?
-    Молодці! Ви добре запам’ятали зміст казки і правильно переказали.
-    А тепер можна і далі вирушати.



ІV. Повідомлення теми уроку.
-    Наступна наша зупинка – "Нова казка”. Та казковий Король зашифрував її назву, щоб ми не змогли з нею познайомитися. Діти, ми розшифруємо її назву? А для цього нам потрібно розгадати кросворд.

Додаток 3
1.    Який жанр усної народної творчості ми опрацьовуємо у цьому розділі? (Казка).
2.    Хто автор цих казок? (Народ).
3.    Гостродзьобий герой казки про невдале гостювання. (Журавель).
4.    Страшний звір, якому не вдалося обманути сімох діток. (Вовк).
5.    Рудохвоста, улеслива тварина, яка у всіх казках хоче тільки хитрувати і обманювати. (Лисиця).
6.    Мати сімох чемних, слухняних козенят. (Коза).
7.    Хто перехитрив навіть лисицю? (Їжак).
-    Уважно подивіться на кросворд і по горизонталі прочитайте назву казки.
-    То яку ми сьогодні прочитаємо казку? (Колосок).
-    Перед вами казкові колоски. "Обмолотивши” їх і переставивши зернята місцями, ви дізнаєтеся імена героїв казки.
-    То хто ж герої цієї казки?

V. Засвоєння нових знань.
1.    Словникова робота.
-    Щоб ви добре запам’ятали казку і  зрозуміли, давайте з’ясуємо значення деяких слів.
Додаток 4
колосок обмолотити         (оббили з нього зерно)
млин         (приміщення, в якому за допомогою певних пристроїв зерно перемелюють на муку)
борошна намолоти        (перемолоти зерно на борошно)
піч витопилася    (вже в печі їжа наварена, вугілля починає тухнути)
посадив у неї пироги    (вугілля розгортають і на ту містину ставлять лист з пирогами)
пирогами частувати    (пригощати)

2.    Читання тексту вчителем.
-    Відкрийте підручники на сторінці 44. Уважно слідкуйте і запам’ятовуйте. Хто такі Круть і Верть та як звати півника.
3.    Первинне сприймання.
-    Діти, сподобалась вам казочка?
-    Хто були Круть і Верть?
-    Як звали півника?
-    Що знайшов півник?
-    Що любили робити мишенята?
-    А в яку гру гралися мишенята?
-    Поясніть, що це за гра довга лоза?
-    Зараз і ви пограєтеся, як мишенята: по черзі будете "перестрибувати”, тобто читати піраміди слів. Один учень читає, а інший поклавши голову на парту, слідкує, щоб очі товариша дивилися тільки на лінію. Кожен з вас повинен прочитати всі стовпчики.
-    Слова ми навчилися читати, а тепер навчимося читати казку.
-    Читаючи, подумайте, чому герої казки мають такі імена.
4.    Повторне читання вголос.
5.    Аналіз казки з елементами вибіркового читання.
-    В яку пору року відбуваються події в казці? Доведіть це.
-    Діти, а що найбільше любили робити мишенята? (Співати, танцювати, грати).
-    Прочитайте, чим же займався півник?
-    А що ж знайшов півник, підмітаючи подвір’я? (Півник знайшов колосок).
-    Знайдіть і прочитайте, які поради давали мишенята півникові?
-    Діти, а хто робив все, що радили мишенята? (Півник).
-    Як ви, думаєте, мишенята не вміли все робити, чи не хотіли?
-    Знайдіть і прочитайте слова, якими мишенята відмовлялися від роботи.
-    Що ж в умілих руках півника вийшло з колоска? (Пироги).
-    Діти, так хто ж більше наробився? (Півник).
-    А хто найбільше зрадів пирогам? (Мишенята).
-    Прочитайте ще раз мовчки останню розмову півника з мишенятами. Прослідкуйте, як змінювався настрій мишенят під час розмови.
Діти читають.
-    Діти, хто прочитає слова казки, які свідчать про зміну настрою мишенят?
-    Як повів себе півник, коли мишенята залишили стіл?
-    Як ви думаєте, чи справедливо він вчинив?
-    Діти, а мишенята зрозуміли свою помилку?
-    Кого з героїв казки вам шкода? Чому?
-    А що б ви їм порадили?
6.    Фізкультхвилинка.
-    Ви так добре працювали, що Читайлик дозволяє вам трішки відпочити і заспівати пісню "Два півники”.

Діти співають і імітують рухи.


        Два півники, два півники
Горох молотили,
Дві курочки-чубарочки
До млина носили.
Цап меле, цап меле.
Коза насипає,
А маленьке козенятко
На скрипочку грає.
Танцюй, танцюй, козуленько,
Ніжками туп-туп.
Татусенько з матусею
Принесуть нам круп, круп.
А вовчок-сірячок
З лісу виглядає
Та на біле козенятко
Скоса поглядає.
-    Пора нам знову в дорогу. Ще багато цікавого попереду.

VІ. Закріплення знань.
-    І ми прибули на зупинку, яка має назву "Творча”.
-    Давайте попрацюємо дуже добре, бо наш корабель не полетить далі, поки ми не виконаємо всіх завдань.
1.    Вибірковий переказ.
-    Читайлик хоче почути, як ви вмієте переказувати уривок казки в особах. А для того, щоб ви справилися із завданням, то ще раз мовчки прочитайте казку від слів "Спеклися пироги...”
-    Які герої діють в цій частині казки? (Мишенята, півник, автор).
-    Як потрібно промовляти слова півника? (Впевнено, повчально).
-    А як же потрібно промовляти слова мишенят? (невпевнено, знижуючи на кожній фразі голос).
-    А як потрібно промовляти слова автора? (Звичайним голосом).
-    Діти, хто бажає виконувати роль півника, мишенят, автора?
-    Уявіть, що ви справжні актори і виступаєте на сцені, а ви як глядачі повинні оцінити гру і назвати кращого актора.
Діти переказують в особах уривок казки.
-    Діти, як ви думаєте, хто найкраще справився зі своєю роллю?
-    Які побажання хочете висловити іншим учням-акторам?
2.    Характеристика героїв казки.
-    Подивіться один на одного і посміхніться. Побажайте один одному успіху.
-    Ви повинні знайти і підкреслити ті риси характеру, які, на вашу думку, притаманні героям казки.


Додаток
МИШКИ                    ПІВНИК
слухняні                         роботящий
веселі                         розумний
ледачі                         лінивий   
нероби                         трудолюбивий
працьовиті                     невдячний
хитрі                         стриманий
-    Зачитайте, які риси характеру притаманні мишенятам.
-    А які півнику?
-    Підніміть руки, хто визначив такі рисихарактеру героїв, які зачитали.
-    Молодці! Ви добре попрацювали.
3.    Визначення гловної думки.
-    Діти, кому в цій казці ви найбільше симпатизуєте? Чому?
-    Як ви думаєте, як автор ставиться до своїх героїв?
-    То що ж засуджує народ в цій казці? (Народ засуджує ледарів).
-    А чого вчить нас ця казка? (Бути трудолюбивими, завжди допомагати своїм рідним, друзям не тільки порадами, а й справами).
-    Відшукайте продовження прислів’їв і скажіть, яке з них виражає головну думку казки. Поясніть свій вибір.

Додаток
Без трудів            а хто гави ловить.
Хто дбає,             не їстимеш пирогів.
Хто діло робить,        той і має.

-    От і наближається наша подорож до кінця. Залишається тільки одна зупинка "Подорож”.

VІІ. Підсумок уроку.
-    Як ви вважаєте, чи добре вчинив півник щодо мишенят?
-    А як би ви вчинили на місці півника?
-    Чи завжди ви допомагаєте дорослим, коли вони просять?
-    То які поради дамо тим учням, які не допомагають дорослим?
-    Пора нам повертатися додому. Сіли всі рівненько, закрили очі і полетіли.
-    От уже ми і вдома. Читайлик хоче ще дещо у вас спитати.
-    Чи сподобалася вам подорож?
-    На яких зупинках вам найбільше сподобалося працювати? Чому?
-    Хто ж був найактивнішим учнем нашої подорожі?
-    А кому потрібно краще працювати?

VІІІ. Домашнє завдання.
-    Ну от і все. Читайлику пора повертатися додому.
-    А ви, прийшовши додому, повчіться правильно і виразно читати казку і придумайте продовження казки, в якому мишенята стануть зовсім іншими.
-    Як ви думаєте, якими?

        НОВОСТИ НА САЙТЕ:

  
Производим доставку лекарств на дом, на работу, в больницу. Наша миссия – полное удовлетворение потребностей населения в товарах для лечения и профилактики различных заболеваний и поддержания здоровья доставка лекарств. Наши цены на медикаменты в Москве ниже, чем в других аптеках. Чтобы сделать заказ медикаментов, вам достаточно позвонить на наш телефон указанный на сайте apteka-elf.ru.



Категорія: Без трудів не їстимеш пирогів | Додав: LuDaF (04.07.2012) | Автор: Без трудів не їстимеш пирогів E
Переглядів: 3296 | Рейтинг: 5.0/1
Планета

medianet

СТАТИСТИКА
Гість

Время:07:53


Гость, мы рады вас видеть.
Пожалуйста
Зарегистрируйтесь.
Или
Войдите под своим логином!

Вход

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


ОПЛАЧЕНА РЕКЛАМА

directadvert.ru

Метрика
Яндекс.Метрика